Zelené pleso je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších horských plies v Tatrách. Táto perla vysokohorskej prírody sa nachádza v doline Malé Studené doliny, v nadmorskej výške približne 1 551 metrov. Zelené pleso zaujíma návštevníkov svojou nádherou a scenériou obklopenou strmými tatranskými štítmi.

 

Jeho názov odzrkadľuje jeho jasne zelenú farbu vody, ktorá vzniká vďaka prítomnosti rias a ľadovcového prachu v jazere. Pleso je obľúbeným cieľom pre turistov, horských nadšencov a fotografov, ktorí sem prichádzajú nielen pre jeho scénickú krásu, ale aj pre možnosti turistiky v okolitom horskom prostredí.

 

Prírodné jazero je prístupné turistom prostredníctvom malebnej trasy, ktorá sa vyníma svojou krásou a pestrými výhľadmi na okolité scenérie. Nad plesom sa týči známa Jastrabia veža. Vedľa plesa sa nachádza Chata pri Zelenom plese. Najčastejšia trasa vedie zo zastávky Biela voda. Pol hodinu od Zeleného plesa sa nachádza Veľké Biele pleso.

 

Zelené pleso je výborným miestom na oddych a piknik, čo robí túru príjemnou pre rodiny aj skupiny priateľov. Máte možnosť posedieť si na brehu, obdivovať vrcholy a pozorovať tiché vody, ktoré odrážajú krásu okolitej prírody.

 

Pre túru na Zelené pleso je dôležité mať vhodnú turistickú výbavu, vrátane pohodlných topánok, nápojov a ľahkých jedál. Túra nie je náročná a je vhodná pre široké spektrum turistov, od začiatočníkov po skúsených horolezcov. Niektorým môžu robiť problémy skaly, po ktorých trasa vedie, a tak sú odporúčané trekingové palice.

 

V zimnom období sa okolie Zeleného plesa mení na zasneženú krajinu a stáva sa rajom pre milovníkov zimných športov. Lyžiari sa môžu tešiť na malebné trasy, ktoré ponúkajú pôsobivé výhľady na zasnežené tatranské vrcholy.

 

Zelené pleso v Tatrách nie je len prírodným pokladom, ale aj miestom, kde sa spája turistika, horolezectvo a láska k divokej prírode, vytvárajúc nezabudnuteľné zážitky pre návštevníkov tejto malebnej časti Vysokých Tatier.

 

Zelené pleso

Radi vám poskytneme naše služby.

Kontaktujte nás

Podobné články:

Show Buttons
Hide Buttons