Bachledova dolina je dolina na pomedzí Spišskej Magury, Belianskych Tatier a Podtatranskej brázdy. Patrí do katastra obce Ždiar a mesta Vysoké Tatry. Svojou nádhernou, čistou prírodou a rôznorodými aktivitami ponúka návštevníkom kopu jedinečných zážitkov.

 

Dolina sa nachádza v oblasti Bachledka, ktorá je obľúbeným strediskom pre letnú i zimnú rekreáciu. V zimných mesiacoch si môžu návštevníci užívať lyžovačku na dobre upravených zjazdovkách, ktoré sú určené pre lyžiarov rôznych kategórií, od začiatočníkov po pokročilých.

 

Medzi najobľúbenejšie trasy patrí výstup na Spišskú Maguru alebo prechádzka po chodníku korunami stromov, ktorý predstavuje výnimočnú stavbu našich končín, hoci niekoľko podobných existuje v Nemecku a Českej republike. Poskytuje nám nové pocity a zážitky, ktoré sme doteraz nezažili, možno aj preto je to miesto často veľmi frekventované. Bezbariérový chodník s drevenou konštrukciou a tromi edukačnými stanovišťami meria 600 metrov na dĺžku a vo vybraných úsekoch vedie až 24 metrov nad zemou.

 

Na jeho vrchole sa nachádza vyhliadková veža s panoramatickou plošinou a adrenalínovou sieťou, kde si môžete vychutnať fascinujúci výhľad na okolie. Počas prechádzky po chodníku si môžete prečítať zaujímavosti o miestnej prírode, čím sa návšteva stáva aktívnym vzdelávacím zážitkom. Zároveň súčasťou je aj 67-metrový suchý tobogan.

 

Výhľad z 32-metrovej veže vás úplne očarí, ponúkajúc pohľad priamo na štíty Belianskych Tatier, nezameniteľnú panorámu Pienin a malebné Zamagurie, akoby ste mali všetko na dosah ruky.

 

Bachledova dolina a jej okolie ponúkajú nielen prírodné krásy, ale aj bohaté kultúrne a historické vyžitie. V blízkosti sa nachádza napríklad Spišský hrad, ktorý je jeden z najväčších zachovaných stredovekých hradov v Európe. Je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO a ponúka fascinujúci pohľad na históriu regiónu. Návštevníci tu môžu obdivovať architektonické poklady, múzeum a panoramatické výhľady na okolitú krajinu.

Okrem prírodnej krásy si môžete vychutnať aj miestnu gastronómiu v tradičných salašoch a reštauráciách, ktoré ponúkajú autentické slovenské jedlá.

 

Bachledova dolina je miestom, kde sa dobrodružstvo stretáva s pokojom prírody, a kde každý návštevník nájde niečo pre seba – či už sú to výzvy horských trás, romantické prechádzky alebo jednoducho oddych v náručí nádherných Tatier.

 

Bachledova dolina

Radi vám poskytneme naše služby.

Kontaktujte nás

Podobné články:

Show Buttons
Hide Buttons