Keď navštívite Slovensko určite sa rozhodnete vziať si so sebou domov nejaké suveníry. Čo by to mohlo byť?  Obchody ponúkajú rôzne šálky, hrnčeky, tričká, magnetky, slovenský hokejový dres… ale čo je ozaj typické pre Slovensko? Prinášame Vám zopár nápadov:

1) Šúpolienka

a

Slovenská bábika, veľmi zastaralá, ale originálna,  vyrobená zo suchého kukuričného lístia. Môže byť veľmi milým darčekom.

2) Fujara

b

Fujara pochádza zo stredného Slovenska. Fujara je slovenský ľudový drevený dychový nástroj. Je obdobou gotickej basovej trojdierkovej píšťaly, ktoré boli veľmi známe.

3) Valaška

c

Valaška je dlhá, ľahká a tenká sekera používaná v minulosti ako zbraň. Používali ju najmä pastieri.  Je zaradená na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Tancuje sa s ňou odzemok.

 

4) Slovenské žolíkové karty

Prvým výrobkom z našej pripravovanej série suvenírov sú žolíkové karty so slovenským motívom. Naše suveníry – žolíkové karty sú vhodný parťák do letného tábora alebo kdekoľvek na dovolenku,  je možné ich využiť v lete aj zime v spoločnosti Vašich priateľov, pričom pri hre Vašim zahraničným priateľom môžete vysvetliť slovenské motívy na kartách a odovzdať tak štipku Slovenska zahraničnému priateľovi. Môžete si ich objednať na  info@realdealplus.com.

slovenske_karty
karty_slovensky_motiv_2
karty_slovensky_motiv
Cena: 7,50 €

 

 

Kontaktujte nás

  Vaše meno (povinné)

  Váš email (povinné)

  Predmet

  Vaša správa

  Originálne slovenské suveniry zo Slovenska

  Radi vám poskytneme naše služby.

  Kontaktujte nás

  Podobné články:

  Show Buttons
  Hide Buttons