Východné Slovensko ponúka nielen množstvo UNESCO pamiatok, akými sú napríklad hrady, zámky, skanzeny, jaskyne, ale aj množstvo prírodných úkazov, národných parkov, vodopádov či vyhliadkových veží.
Pripravili sme pre Vás zopár tipov na výlety po východnom Slovensku, ktoré by ste si jednoznačne nemali nechať ujsť.
Bachledka – Chodník korunami stromov
Chodník korunami stromov v Bachledovej doline nájdete neďaleko obce Ždiar. Na vrch doliny sa môžete vyviesť lanovkou alebo si urobiť menšiu prechádzku. Súčasťou tejto novodobej atrakcie je aj vyhliadková veža, či tobogán, po ktorom sa môžete spustiť nadol. Vaše ratolesti si v areáli Bachledovej doliny nájdu množstvo atrakcií, akými sú detské ihriská, trampolíny, hojdačky, detský kolotoč či letná bobová dráha s prevýšením 111 metrov..
Hrad Krásna Hôrka
Po tom, čo hrad zasiahol masívny požiar, všetci dobre vieme, že hrad už nie je tým, čím býval, no stále sa o ňom oplatí hovoriť. Hrad Krásna Hôrka vznikol v 14. storočí a nachádza sa nad obcou Krásnohorské Podhradie, neďaleko mesta Rožňava. Tento hrad bol kedysi jedným z najzachovalejších hradov a bolo radosť na neho pozerať. Od roku 2012 prebiehajú na hrade neustále rekonštrukcie, takže o dva či tri roky by mal zažiariť v plnej kráse.
Vysoké Tatry
K tým najkrajším skvostom východného Slovenska neodmysliteľne patria najmenšie veľhory sveta – Vysoké Tatry. So svojím najvyšším vrcholom Slovenska, čistými plesami, malebnými dolinami a originálnou faunou a flórou predstavujú jednoznačne najlepšie miesto na oddych. Najviac vyhľadávaná je Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso.
Tatranská Lomnica je vyhľadávanou destináciou najmä kvôli svojej najznámejšej atrakcii – druhým najvyšším štítom Vysokých Tatier – Lomnickým štítom, kde sa dá dostať lanovkou. Zároveň je to miesto s najvyššie položenou zjazdovou traťou na Slovensku.
Štrbské Pleso, ktoré je ľadovcového pôvodu, ponúka v lete svojim návštevníkom možnosť člnkovania, turistiky či relaxu. V zime sa dá v okolí plesa bežkovať či lyžovať a Štrbské Pleso patrilo v minulosti v rámci zimných športov k strediskám, kde sa konali šampionáty svetového významu.
Obľúbeným miestom Vysokých Tatier je aj Popradské Pleso s cyklistickou trasou, kde si môžete zalietať na rogale alebo Zelené Pleso, ktoré patrí medzi jedno z najľahšie dostupných plies vo Vysokých aj Belianskych Tatrách. Jedinou sprístupnenou kvapľovou jaskyňou v Tatranskom národnom parku je Belianska jaskyňa, ktorú nájdete neďaleko obce Tatranská Kotlina
Vodopády
Vedeli ste, že aj na Slovensku máme vodopády? V Malej Studenej Doline v blízkosti Zamkovského chaty nájdete Obrovský vodopád vysoký približne 20 metrov, ktorý patrí k najväčším vodopádom Vysokých Tatier. Najvyšším vodopádom na Slovensku je Kmeťov vodopád nachádzajúci sa v Kôprovej doline. Vytvára ho Nefcerský potok a je vysoký 80 metrov. K vodopádu Skok sa dostanete z Mlynickej doliny, ktorá vedie zo Štrbského plesa. Je približne 30 metrov vysoký a padá zo skalného prahu vo výške až 1 789 m n. m.
Skanzen Bardejovské kúpele
Múzeum ľudovej architektúry tvorilo pôvodne iba 5 domov vrátane kostola. Po tom, čo sa kúpeľný lekár Mikuláš Atlasz rozhodol vzácne stavby zachrániť a presunúť kostol z obce Mikulášová do areálu kúpeľov, sa počet budov v roku 2009 zvýšil na 30 stavieb, ktoré zahŕňajú rodinné domy, sýpky, stodoly, chlievy, 2 kostoly so zvonicami či bardejovskú vrtáreň na výrobu vodovodných rúr.
Ľubovniansky hrad
Pohraničný hrad Ľubovňa bol dôležitou križovatkou obchodných ciest, miestom ukrývania poľských korunovačných klenotov a väznením kráľa Madagaskaru Mórica Beňovského. V roku 1412 sa na Hrade Ľubovňa stretol uhorský kráľ Žigmund Luxemburský a poľský kráľ Vladislav II., vďaka čomu sa hrad stal súčasťou zálohu poľských kráľov a zapísal do zoznamu 16 spišských miest. Hrad Ľubovňa ponúka množstvo expozícií, ktorých súčasťou je aj ľudová expozícia v Ľubovnianskom skanzene, ktorá sa nachádza v podhradí.
Košice
Košice, metropola východného Slovenska, sú druhým najväčším mestom Slovenska a ponúkajú množstvo kultúrnohistorických pamiatok. Návštevníci Košíc si môžu pozrieť Východoslovenské múzeum, Múzeum letectva, Slovenské technické múzeum, Východoslovenskú galériú či Kunsthalle.
Jadro mesta s typickým šošovkovitým námestím tvorí Dóm sv. Alžbety. Ďalšími gotickými pamiatkami mesta sú Kostol sv. Michala a Urbanova veža z druhej strany Dómu sv. Alžbety, ktoré obklopuje park so spievajúcou fontánou. Počas noci fontána nielen vydáva zvuky, ale svieti rôznymi farbami, čím vytvára dojem akoby tancovala a umožňuje nádherný pohľad na budovu Štátneho divadla.
Radi vám poskytneme naše služby.