Cestovný ruch na Slovensku v minulom roku zaznamenal pozitívne trendy a mal by rásť aj v roku 2019. Predpokladá to prezident Zväzu cestovného ruchu (ZCR) SR Marek Harbuľák. Upozornil však na možné negatívne vplyvy brexitu alebo aj spomaľovania výkonov ekonomík veľkých krajín.

Cestovný ruch podľa Harbuľáka rástol v Európe aj vlani. Zdôraznil, že hlavným ťahúňom rozvoja turizmu je celosvetový hospodársky rast, ktorý ide ruka v ruke s rastúcim dopytom ľudí po týchto službách. „Pozitívne trendy boli zjavné aj na výkonoch cestovného ruchu na Slovensku v roku 2018. Priebežné čísla z uplynulého roka hovoria o náraste počtu zahraničných návštevníkov, rovnako ako aj o zvýšení počtu prenocovaní,“ priblížil.

Tento vývoj by mal podľa neho pokračovať aj v tomto roku. „Očakávania nárastu výkonov domáceho cestovného ruchu sú na úrovni 10 % a viac,“ vyčíslil prezident ZCR s tým, že Slovensko sa medziročnom náraste posunulo z posledných priečok rebríčka viac k jeho stredu. „Znamená to, že dokážeme lepšie využívať rastúci dopyt a prilákať viac zahraničných návštevníkov,“ ozrejmil.

Zdroj: teraz.sk

Turizmus na Slovensku 2019

Radi vám poskytneme naše služby.

Kontaktujte nás

Podobné články:

Show Buttons
Hide Buttons