Na ceste z Bratislavy smerom na stredné Slovensko po trase smerom na Zvolen natrafíte aj na  Novohrad. Chceli by sme priblížiť krásy Novohradu, okrem iného aj zámok Halíč. Je to miesto, kde sa môžete dobre najesť a aj ubytovať. Určite Vás krása zámku očarí. 

Pri potulkách Novohradom navštívte Lučenec a jeho vynovenú židovskú synagógu. Konečne došlo k jej oživeniu..

Pri návšteve Novohradu, sa vyberte smerom k maďarským hraniciam, samozrejme krásy nájdete na Slovensku smerom na Šiatorskú Bukovinku v Cerovej vrchovine. Tou krásou je hrad Šomoška.

Cestou necestou Novohradom, nezabudnite navštíviť Fiľakovský hrad.

Ak ste v minulosti hľadali salaš alebo kolibu  na Gemeri alebo Novohrade, pravdepodobne ste ho hneď nenašli,  jeho dostupnosť nebola ľahká. V týchto regiónoch pribudli dva nové salaše. Pri potulkách na Gemeri a Novohrade sa Vám oplatí navštíviť tieto skvosty.

Koliba pri Rimavskej Sobote  

Koliba pri Ožďanoch

Región Gemer je bohatý na prírodné krásy a minerálne pramene. V tomto regióne sa nachádzajú prírodné jódové kúpele Číž, ktoré sa nachádzajú blízko maďarských hraníc. Kúpele Číž sú pokojné a sú známe pre svoju hipoterapiu a jódovú vodu.

Gemer je ďalej známy pre svoje jaskyne, kopce a doliny…..

Na ceste zo stredného Slovenska smerom na východ sa dostanete na starú gotickú cestu, ktorá bola v minulosti veľmi dôležitá, ale má svoj dôležitý význam aj dnes pri prepojení východu so západom.

Tieto miesta sú vhodné pre Váš pokoj duše J. Na Gotickej ceste môžete navštíviť „hlavné  mesto Východného Slovenska“  Košice. Navštívte historickú časť mesta ( Dóm sv. Alžbety, voskové múzeum figurín, kostolíky, apod.) a ochutnajte špeciality východného Slovenska.

Po návšteve Košíc je samozrejme na Vás, ktorý región má ďalej prednosť, či Spiš, Šariš, či niečo iné. Každý región má svoje čaro a špeciality.

Pri návšteve východného Slovenska, by sme odporučili návštevu regiónu chráneného Unescom a to Bardejov a Bardejovské kúpele, ktoré určite stoja za návštevu, ako aj všetky historické kostolíky.  V Bardejove nájdete vhodné miesta na ubytovanie www. hotelartin.sk ako aj ďalšie správne miesta, kde Vám naservírujú Vaše špeciality.

Od stredu na východ, čím východnejšie tým, lepší balzam na dušu. Objavujte krasy pre dušu na Slovensku.

Cestou necestou od stredu smerom na východ

Radi vám poskytneme naše služby.

Kontaktujte nás

Podobné články:

Show Buttons
Hide Buttons