Zamestnanosť v priemysle sa v marci tohto roka medziročne zvýšila o 3,5 %. V priemysle tak zamestnanosť medziročne nepretržite rastie od septembra 2013.

Ako ďalej vyplýva z údajov zverejnených Štatistickým úradom (ŠÚ) SR, v treťom mesiaci tohto roka zamestnanosť medziročne rástla v doprave a skladovaní o 7,3 %, v predaji a v oprave motorových vozidiel o 6,4 %, v informačných a komunikačných činnostiach o 6,1 %, vo vybraných trhových službách o 5,4 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 5,1 %, v ubytovaní o 4,6 %, v maloobchode o 4,4 %, v stavebníctve o 2,3 % a vo veľkoobchode o 1,6 %.

V priemere za tri mesiace tohto roka v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2017 vzrástla zamestnanosť v informačných a komunikačných činnostiach o 9,4 %, v doprave a skladovaní o 9,3 %, v predaji a v oprave motorových vozidiel o 7,5 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 6,5 %, vo vybraných trhových službách o 5,2 %, v priemysle o 4,2 % a v maloobchode o 3,5 %. V stavebníctve a v ubytovaní zamestnanosť za január až marec medziročne stúpla zhodne o 2,8 % a vo veľkoobchode o 1 %.

 

Zdroj: Pravda.sk

Zamestnanosť na Slovensku 2018

Radi vám poskytneme naše služby.

Kontaktujte nás

Podobné články:

Show Buttons
Hide Buttons