Online podnikanie je súčasnosť, ale aj budúcnosť ekonomiky. Dnes každý, kto má prístup k internetu a podnikateľský nápad, fungujúci prostredníctvom tohto komunikačného prostriedku a počítača, môže začať svoj vlastný online obchod-biznis.

Pandémia Covid-19 mala pozitívny vplyv na online podnikanie, pretože exponenciálne zvýšila jeho rast, otvorila nové medzery na trhu a zlepšila existujúce. Jediným „kliknutím“ teraz kúpite čokoľvek, a o pár dní to máte doma. Vďaka tejto digitalizácii sa cieľové publikum podniku rozširuje do všetkých krajín, čím sa ponúka väčšia možnosť získania odbytu a tým aj väčšie zisky.

Online podniky sa veľmi rýchlo rozšírili, pretože sú lacnejšie ako tradičné podniky a tiež rýchlejšie sa vytvárajú od začiatku. Geografická flexibilita je ďalším kľúčovým faktorom, ktorý prospieva online podnikaniu, pretože s internetovým pripojením môžete pracovať odkiaľkoľvek na svete. Ale je tiež pravda, že existuje väčšia konkurencieschopnosť, pretože dnes je takmer väčšina spoločností digitalizovaná a ponúka svoje služby online, a práve vtedy sa produkt a služba, ktoré firma ponúka, musí líšiť od ostatných a uspokojiť zákazníkov a potreby svojich spotrebiteľov.

Online biznis na Slovensku neustále rastie a ponúka dobrú príležitosť na investovanie, pretože väčšina populácie využíva internet na nákup oblečenia, obuvi a mobilných telefónov, či ostatnej elektroniky. Avšak online nakupovanie potravín ešte nie je na svojom internetovom vrchole, pretože väčšina ľudí stále radšej chodí nakupovať potraviny do nákupných centier, a toto vytvára zaujímavý priestor na trhu, kde by bolo v tejto dobe efektívne investovať, a prilákať tak potencionálnych klientov, aby obmedzili nakupovanie potravín v predajniach a siahli po online nakupovaní.

Faktom, že stúpa online predaj a online biznis je aj to, že veľká časť obyvateľov Slovenska žije ďaleko od veľkých miest, a toto ich núti pri mnohých nákupoch, konzultáciách a podobne obracať sa na internet.

Naša spoločnosť Real Deal + ponúka online špecializované poradenstvo pre zahraničných ale aj domácich investorov, ktorí si chcú založiť novú spoločnosť na území SR. Ponúkame poradenstvo v oblasti daní, účtovníctva, administratívnych postupov, vyhľadávania miesta, prekladov atď. Už dlhé roky pomáhame Slovákom a cudzincom v ich podnikaní, a určite budeme vedieť poradiť aj Vám, neváhajte sa na nás obrátiť.

Online podnikanie

Radi vám poskytneme naše služby.

Kontaktujte nás

Podobné články:

Show Buttons
Hide Buttons