Odwiedź Słowację – Serce Europy!

Starożytne ruiny zamków, tradycyjne wioski, parki narodowe… Podczas wizyty na Słowacji doświadczysz wielu różnych przygód, odwiedzisz przyrodę, poznasz sztukę ludową, kulturę i rozrywkę.

Gdzie znajduje się Słowacja?

680px-Location_Slovakia-.svg_Republika Słowacka to kraj w Europie Środkowej – z ponad pięciomilionową populacją i powierzchnią około 49 000 km2. Słowacja graniczy z Czechami i Austrią na zachodzie, Polską na północy, Ukrainą na wschodzie i Węgrami na południu. Największym miastem jest Bratysława, która jest także stolicą Słowacji. Słowacja jest Państwem członkowskim Unii Europejskiej, NATO, ONZ, OECD i WTO.

Dlaczego Słowacja?

Słowacja to nieodkryty klejnot dla podróżników – klejnot różnorodności kulturowej, geograficznej.

Jaka jest Słowacja?

Jedną z głównych atrakcji turystycznych Słowacji są Tatry. Cechują je liczne, rzadkie gatunki roślin i zwierząt. Ponadto Tatry oferują wiele możliwości uprawiania narciarstwa, pieszych wędrówek i wspinaczki.

Rzeki i strumienie na Słowacji są często wykorzystywane do raftingu i spływy. Pływanie na tratwach ma bardzo długą tradycję, a szczególnie popularny wśród turystów jest spływ tratwą na rzece Dunajec.

 

Turistika na Slovensku

Słowacja posiada liczne źródła mineralne i uzdrowiska.

Z obszarów krasowych Słowacja oferuje głównie jaskinie, a ich lista z każdym rokiem jest poszerzana dzięki nowym odkryciom. Liczba jaskiń przypadająca na mieszkańca należy do najwyższych w Europie. Niektóre z nich zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wśród nich jest aragonitowa Jaskinia Ochtinská – jedna z trzech jaskiń aragonitowych na świecie.

 

flickr-3025524529-original

Słowacja posiada wiele zamków i pałaców, ma także bogatą tradycję w zakresie zwyczajów ludowych, pieśni , tańca, sztuki i strojów ludowych.

Nasz zespół jest do Twojej dyspozycji! Umilimy Twoją wizytę na Słowacji i polecimy coś typowo słowackiego. Poradzimy do jakich miejsc na Słowacji się wybrać, zgodnie z Twoimi zainteresowaniami. Dzięki naszym radom przeżyjesz niesamowity, niezapomniany pobyt na Słowacji!

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące Słowacji.

Wyjątkowość Słowacji:

 • prawdziwa Bacówka  – odwiedź miejsce dawnych pasterzy i hodowców, gdzie zobaczysz hodowlę owiec, ich wypas, dojenie i przetwórstwo mleka owczego;
 • Wyjątkowe uzdrowiska słowackie na terenie całej Słowacji – Słowacja jest jednym z krajów o największej liczbie uzdrowisk w Europie Środkowej. Działanie wód leczniczych jest wykorzystywane przez uzdrowiska w leczeniu różnego rodzaju schorzeń;
 • Odwiedź piękne obszary, takie jak Liptów, Orawa, Kysuce, Gemer i Spisz;
 • Najpiękniejsze parki narodowe, zamki i pałace;
 • Jeśli lubisz jeździć na rowerze i biwakować, polecimy Ci najlepsze miejsca!

Turistika na Slovensku

 

Słowacja daje wyjątkową okazję:

 • poznać wszystkie uroki dzikiego słowackiego wschodu i dzikiego słowackiego zachodu :), a także
 • możliwość zwiedzenia wyjątkowych i niezapomnianych zabytków światowego dziedzictwa UNESCO,
 • inspirujące winnice.

Dla tych, którzy chcą odwiedzić stolice krajów środkowoeuropejskich sąsiadujących ze Słowacją, to świetna okazja!

 

Zapewniamy długoterminowe i krótkoterminowe zakwaterowanie dla obcokrajowców

 • organizacja wycieczek krajoznawczych po Słowacji
 • organizacja interesujących wykładów na temat „Historia i atrakcje turystyczne Słowacji”
 • BEZPŁATNA możliwość poznania Słowacji dla nowych klientów zagranicznych – przedsiębiorców (weekendowy pobyt w atrakcyjnej lokalizacji na Słowacji ze świetnym przewodnikiem turystycznym za darmo)


Ponadto, jeśli chcesz odwiedzić słowacki letni festiwal muzyczny lub festiwal muzyki ludowej, skontaktuj się z nami. :).

 

  Imię (wymagane pole)

  Adres e-mail (wymagane pole)

  Temat

  Treść wiadomości

  Zdroje obrázkov: 1,2,3

  Show Buttons
  Hide Buttons