Podnikanie na Slovensku sa každoročne vyvíja rôznymi smermi. V roku 2021 je trendom online podnikanie bez kontaktu s klientom. Tak ako aj iné krajiny, aj Slovensko poznačila koronakríza a ohrozila množstvo podnikateľov, ale to neznamená, že Slovensko aj naďalej neponúka veľa zaujímavých možností vlastného podnikania.

V tomto roku 2021, sú oblasti ako rýchloobrátkový potravinový  a nepotravinový tovar a oblasti s ním súvisiace vysoko na vzostupe. A tiež podnikatelia, ktorí sa chcú špecializovať na logistiku, doručovanie, alebo zásobovanie majú dvere otvorené.

Ak sa už rozhodnete podnikať na Slovensku, musíte si vybrať či si založíte živnosť, alebo s.r.o., pretože v opačnom prípade páchate trestný čin. Základné rozdiely medzi založením živnosti a s.r.o., sú v podstate,  že založenie živnosti je lacnejšie a jednoduchšie a prvý rok nemusíte platiť sociálne odvody. Minimálna mesačná výška odvodov pre rok 2021 je 76,44 eur pre zdravotné poistenie a 180,99 eur pre sociálne poistenie. Ohľadom založenia spoločnosti s.r.o. si môžete prečítať viac informácií v predošlom článku Čo by mala obsahovať fungujúca s.r.o.

Ako prvý a najhlavnejší bod by ste si mali vypracovať podnikateľský plán. Ten by mal predovšetkým obsahovať:

  • Analýzu trhu, hlavne by ste sa mali zamerať na rozvinutosť trhu na ktorý sa chystáte vstúpiť.
  • Analýzu konkurencie, pretože podnikanie je nekončiaci sa boj o zákazníkov, a preto poznať Vašu konkurenciu, jej silné a slabé stránky môže byť pre Vás kľúčové.
  • Cieľovú skupinu, pretože je dôležité aby ste poznali nielen svojho konkurenta, ale aj svojho zákazníka.
  • Marketing a propagáciu, kvalitný a šikovný marketing nemusí byť vôbec drahý, a pritom dokáže z malej neznámej firmy spraviť firmu, o ktorej bude vedieť každý.
  • Kapitál, veľa ľudí si pod pojmom kapitál predstavuje financie, avšak pri podnikaní medzi kapitál patria aj kontakty, čas, zručnosti a vedomosti.

Ak ste sa dostali až k úspešnému vypracovaniu podnikateľského plánu, tak ste len krok od úspešného podnikania.

Vieme, že vypracovať úspešný podnikateľský plán stojí veľa námahy, rovnako aj celkové začatie podnikania, a preto sme Vám ako firma s dlhoročnými skúsenosťami k dispozícií. Vieme pre Vás pripraviť podnikateľský plán na mieru, a taktiež zabezpečíme všetky vybavovacie procesy, potrebné na začatie podnikania na Slovensku. Tešíme sa na spoluprácu s Vami.

ZAČAŤ PODNIKAŤ NA SLOVENSKU

Radi vám poskytneme naše služby.

Kontaktujte nás

Podobné články:

Show Buttons
Hide Buttons